Kategorija: Sveika mityba

Mitybos specialistas

3 dalykai, kurių nepadarys dietologas ar mitybos specialistas

Dietologas ar mitybos specialistas, tai raktiniai žodžiai į Jūsų gražų kūną. Ar tikrai?

Sparčiai populiarėjančios online paslaugos su mitybos planais, konsultacijomis ar nuotolinėmis treniruotėmis, tikrai yra puikus būdas siekti savo rezultatų ir kažką keisti savo gyvenime. Pats konsultuoju ir sudarinėju individualius mitybos planus, jau daugiau nei metus laiko. Galiu pasakyti tai, jog džiaugiuosi žmonių noru tobulėti ir keistis, nes didžioji dalis tai ir padaro. Ne tik aš, bet ir kiti specialistai yra verti dėmesio ir tikrai padės, tačiau yra trys dalykai, kurių joks dietologas ar mitybos specialistas nepadarys.

Suteikti Jums tikslą

Nesvarbu kiek tobulas ir geras Jūsų mitybos planas bus, laikytis rėžimo yra ypatingai sunku.

Jūsų draugės gimtadienis ar išvyka su draugais į gamtą, kur gardžiai kvepiantys pyragai ir dešrelės ries nosį, bet Jūs turėsite atsisakyti šių pagundų. Darbe Jums bus bloga diena ir grįžus namo negalėsite pataisyti nuotaikos su alaus buteliu ar vyno taure. Kuo toliau, tuo labiau tirps Jūsų kilogramai ir su laiku reikės dar labiau mažinti suvalgomo maisto kiekį, kad pasiekti galutinį tikslą. Visa tai yra labai sunku, todėl norint pasiekti galutinį tašką, Jūs privalote turėti tvirtą ir įtikinamą priežastį siekti savo tikslo.

Tikrai gerai apgalvokite savo tikslus ir įsitikinkite, kad įdėsite visas pastangas einant link tikslo. Dietologas ar mitybos specialistas gali Jums suteikti detalų mitybos planą, tačiau jis nesuteiks Jums to tvirto pagrindo dėl ko Jūs tai darote.

Suteikti galutinį mitybos sprendimą

Subalansuotos mitybos planas, tai yra Jūsų gidas į tolimesnį sėkmingą ir sveiką gyvenimą, kurio pagalba Jūs suvoksite kaip reikia taisyklingai ir reguliariai maitintis. Kokius produktus geriau rinktis ir kokių vengti. Mitybos plano, kuris būtų toks detalus ir leistų Jums būti lieknu, ryškiu visą gyvenimą, deja neegzistuoja! Dietologo ar mitybos specialisto darbas yra suteikti Jums pagrindines mitybos gaires, parodyti kokios yra reikiamos maisto porcijos. Bet jie negali suteikti Jums galutinio ir 100 procentų teisingo atsakymo. Todėl geriausi mitybos specialistai suteikia Jums visą gidą, kurio pagalba Jūs išugdysite teisingus įpročius visam gyvenimui.

Jūs niekada nerasite pačio geriausio sprendimo išbandę vieną mitybos planą ar konsultaciją. Juk matematikos ar anglų kalbos neišmokstame per 45 minutes.

Sutvarkyti Jūsų psichologinių mitybos problemų

Koks Jūs bebūtumėte, ar lieknas, stambus, raumeningas, ryškus – beveik visi turime tam tikrų psichologinių problemų, kurios įtakoja Mūsų mitybą ir tai ką dedame į burną. Vieni valgo daug, kiti mažai, kiti vartoja alkoholį ir tai persekioja visą dietos laikotarpį, kas tampa silpnąja grandimi siekiant tikslo.

Dietologas ar mitybos specialistas gali nurodyti Jūsų problemą, tačiau jis negali jos pašalinti. Tai galite padaryti tik Jūs patys. Taigi paklauskite savęs, kokios yra to priežastys ir išspręskite šią problemą.

Dietologas ar mitybos specialistas yra Jūsų sąjungininkas, bet ne stebukladarys

Prieš užsakant mitybos planą, peržvelkite šį sąrašą ir paklauskite savęs ar tikrai esate pasiruošę keisti savo mitybos įpročius. Šiais laikais subalansuotos mitybos planas ar konsultacija yra vieno mygtuko paspaudimo klausimas, tai įvyksta akimirksniu, bet rezultatai ateina lėtai.

Supraskite, kad specialistai yra Jūsų sąjungininkai, kurie nukreipia teisinga linkme, tačiau siekti rezultato privalote Jūs patys. Stebuklų nėra, viskas tik sunkus ir valingas darbas. Su laiku Jūs įgausite didesnio pasitikėjimo, ryžto ir noro tobulėti, aš Jums tai garantuoju.

efektyvūs būdai, kaip sumažinti cukraus vartojimą

Efektyvūs būdai, kaip sumažinti cukraus vartojimą

Vaikystėje visi mes mėgome saldumynus. Tėvai tikriausiai jums nuolatos kartodavo: nevalgyk saldumynų – išpus dantys, tiesa? Bet ar jūs jų klausydavote? Tad kokie tie efektyvūs būdai, kaip sumažinti cukraus vartojimą?
Neretai praėjus vaikystei saldumynų negalime atsisakyti net ir dabar, o ypač to negali padaryti merginos. Moterys dažnai veikia įvairūs faktoriai, kurie dažniausiai ir įtakoja saldumynu norą, ryte, diena, vakare. Jūs klausiate kodėl? Nes jos labiau linkusios tokiu būdu numalšinti stresą, nerimą, nuovargį ar emocinį pasitenkinimą (lygininant su vaikinais). Aišku tai tikrai nėra geriausia išeitis, todėl norime jums pasiūlyti kelis paprastus, tačiau naudingus patarimus, norint išvengti saldumynų persivalgymo. Juk tikriausiai nei vienai nepatinka tie papildomi keli kilogramai..

Taigi, norint kaip sumažinti cukraus vartojimą, jums reikės:

 • pakeisti požiūrį į cukrų ir susidraugauti su nauju draugu – saldikliu. Daugelis žmonių skeptiškai žiūri į saldiklius, tačiau naujausi atlikti moksliniai tyrimai įrodė, jog jokios žalos organizmui jie tikrai nedaro, tad mielosios, kavą, arbatą ar bet kokį kitokį gėrimą saldinkite saldikliu. Nepamirškite ir maisto, jį visada galite pagardinti tuo pačiu saldikliu taip pat.
 • nusipirkti proteinų, kurie gali būti saldūs ir skanūs. Jų pagalba galėsite daryti įvairiausius baltyminius kokteilius, dėtis jo į košę, varškę ar visur, kur tik sugalvosite. Proteinai saldūs, skanūs ir dar be viso to – naudingi. Nuo jo jums raumenys tikrai nepadidės ir jūs nepavirsite į kultūristes, kaip daugelis jūsų tikriausiai galvojate 🙂

  Proteinų galite įsigyti www.iherb.com, tik nepamirškite pasinaudoti nuolaidų kodu guq129, kurį įvedus gausite 5 USD nuolaidą! iHerb vartotojų gidą rasite čia

   

 • jeigu jums visgi šie du variantai nepadeda ir jūs galvojate, kad tai tikrai ne pats geriausias sprendimo būdas, siūlome elementariai RIBOTI save. Kyla noras šokolado? Suvalgykite jo, tačiau tikrai ne visą plytą, o pvz. du ar keturis gabalėlius. Geriausia visgi jeigu sugalvotumėte save tam tikra proga pamaloninti, padarius gerą darbą ar kokį nors gyvenime naują pasiekimą. Tačiau nesupraskite neteisingai, šie apdovanojimai neturi vykti kiekvieną dieną 🙂

Ir visgi, atsisėdusios su puodeliu arbatos ar kavos ir pasėmusios šokolado, pyrago ar tiesiog „kažką saldaus“, prieš valgydamos pagalvokite… Ar verta? Nes, ką valgome, taip ir atrodome 🙂 Gal jums jau pats laikas sumažinti cukraus vartojimą?

Skanaus, Motyvuotos! Nepamirškite sekti mūsų Facebooke ir Instagrame!

iHerb -vitaminai ir papildai. nuolaidų kodas GUQ129

iHerb vartotojo gidas – maisto papildai, vitaminai, grožio priemonės

iHerb.com, tai daugiau nei 35000 geriausiai vertinamų kokybiškų sveikų produktų – maisto papildų, vitaminų, grožio priemonių parduotuvė – ypatingai didelės nuolaidos, žemos siuntimo išlaidos bei geros nuolatinių klientų lojalumo sąlygos.

Sveiki naturalūs produktai su 10% nuolaida / GUQ129
5$ nuolaidos kodas – GUQ129

Panaudojus specialų „Motyvuoti Atletai“ nuolaidos kodą GUQ129, gausite $5 nuolaidą pirmajam pirkiniui.

Kokie yra iHerb.com maisto papildų, vitaminų, grožio priemonių parduotuvės didžiausi privalumai?

 • Siuntimas kaina yra itin žema – nuo $2 (priklausomai kokį siuntimo būdą pasirinksite ir kaip greitai norėsite sulaukti siuntos);
 • Vienas didžiausių sveikų produktų bei ekologiškų prekių pasirinkimas internete;
 • Ypatingas dėmesys skiriamas ekologiškoms maisto, grožio, sveikatos, pramonės, buities prekėms;
 • Didelės nuolaidos maisto papildams bei vitaminams. Dažniausiai kainos yra kelis kartus žemesnės nei Lietuvoje arba tokių prekių Mūsų parduotuvėse tiesiog nėra.

Muito mokesčiai Lietuvoje – svarbu!

Visos iHerb.com siunčiamos prekės yra iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, jeigu prekių vertė viršija 22 Eur. (šioje sumoje nėra įtraukti siuntimo kaštai), Jums reikės susimokėti papildomus mokesčius. Viršijus nurodytą sumą reikės susimokėti:

 • Lietuvos Respublikos muitinės importo 21% PVM mokestį
 • Lietuvos Pašto mokestį už siuntos pateikimą muitinei, kuris yra 8,69 Eur. (Daugiau informacijos: rasite čia).

Norėdami išvengti papildomų mokesčių valstybei, stenkitės, kad bendra prekių suma su nuolaida neviršytų 22 Eur. sumos.

Pavyzdys: Esate naujas iHerb.com pirkėjas. Pasinaudoję Mūsų gautu $5 nuolaidos kodu. Išsirenkate prekių už $25. Prekių suma su nuolaida yra $20. Pirkinio siuntimas kainuoja $2-$8, tad parduotuvėje viso susimokate iki $28. Prekių vertė – $20, o tai yra mažiau nei 22 €, todėl Lietuvoje papildomai nieko mokėti nebereikės.

Kokios yra papildomos sąlygos arba nuolaidos?

iHerb.com, siūlo papildomų salygų užsakant prekes, kurias galite rasti čia. Dabartinės taisyklės diktuoja papildomas nuolaidas užsakant prekes virš $40 galutinės sumos. Nuolaidos dydį nustato automatiškai pati sistema pagal Jūsų buvimo šalį bei pasiūlo nemokamą siuntimą ar kitas išskirtines sąlygas. Reikia būti atsargiems, nes noras sutaupyti siuntimo išlaidų sumą, privers susimokėti muito mokesčius. Na, nebent prekes siųsite JAV nurodytu adresu.

Kaip pasinaudoti nuolaidos kodu GUQ129?

Yra du būdai kaip tą padaryti:

 • Spaudžiant Mūsų pateiktas nuorodas, jis turėtų automatiškai įsivesti krepšelyje atsiskaitant už prekes
 • Įvedant GUQ129 kodą patiems ‘Apply Reward Code or Promo Code’ laukelyje
iHerb - maisto papildų, grožo priemonių, vitaminų parduotuvė
Kodo įvesties laukelis

Koks turėtų būti siuntinio svoris?

Prekių bendras svoris turi būti mažesnis nei 4 lbs (<1810 gr), tuomet Jums leis pasirinkti Airmail pašto paslaugas, kurios yra pigiausios, tačiau užtrunka ilgiausiai.

Kokia nauda gavus savo asmeninį nuolaidos kodą?

Kiekvienas pirkdamas prekes iHerb.com svetainėje, gauną savo asmeninį nuolaidos kodą, kuriuo gali pasidalinti su draugais. Tokiu būdų Jūs užsidirbsite ‘reward‘ taškų, kuriuos galėsite panaudoti pirkdami naujas prekes, kito apsipirkimo metu. Kiekvienas žmogus pirkdamas su Jūsų nuolaidos kodu, Jums grąžina 5% nuo savo pirkinių sumos.  Ar ne puiku?

Kiek laiko užtrunka siuntimas?

Dažniausiai siunta užtrunka 3-4 savaites. Išskirtiniais atvejais galima tikėtis siuntos per 10-14 dienų. Tačiau nereiktų panikuoti jeigu negavote savo siuntos po 3 savaičių. Kartais tai užtrunka ir mėnesį.

Kokios prekės vertos dėmesio?

Ne pirmus metus naudoju iHerb.com ir jau turiu mėgiamus produktus, kuriuos rekomenduoju įsigyti ir kitiems. Žemiau rasite sąrašą prekių, kurios patikrintos laiko, jų nusipirkti Lietuvoje galimybės nėra, o kas geriausia, kad panašios prekės Lietuvoje kainuoja kur kas brangiau.

 • Nature’s Way, Alive! Ultra Potency Daily Vitamins (Vyrams) – natūraliausi vitaminai rinkoje. Pagaminti iš visų įmanomų daržovių, vaisių, žolių, uogų ir kt. Kainos ir kokybės santykis pats geriausias.
 • Nature’s Way, Alive! Ultra Potency Daily Vitamins (Moterims) – tie patys vitaminai, tik moterims.
 • Stevita, Stevia Choco Delight – puiki alternatyva cukrui. Jeigu esate susipažinę su Stevia saldikliu, tai žinote, kad jis išgaunamas iš augalo ir nėra kenksmingas. Šis produktas ypatingas tuo, kad turi savyje kakavos, todėl puikiai tinka varškei, košei ar net susimaišyti kakavįnį gėrimą be sąžinės graužaties. Ar jau skaitėte straipsnį, kaip sumažinti cukraus vartojimo kiekį?
 • Celtic Sea Salt – ypatingai gera jūros druska, kuri turi savyje visus reikiamus Mūsų organizmui mineralus. Skonis išskirtinis. Nenustebkite, kad ji bus šiek tiek šlapia. Juk tai jūra!
 • Peanut Butter & Co. – riešutų sviestas su ypatingais skoniais, tikras produktas gurmanams! Mano mėgiamiausi: su pipirais ir medumi.
 • PB2 Powdered Peanut Butter – išeitis laikantiems dietos. Riešutų sviestas miltelių pavidalu, kuriame yra mažiau kalorijų, o skonis nė kiek neprastesnis. Puikiai tinka pagardinti varškę, košę arba užsiberti ant blynų.
 • Tiger Balm, Fast Muscle Relief – puiki priemonė patemptiems raumenims. Pamenate tokį tepalą ‘žvaigždute’, tai čia tas pats tik dabartinė versija. Puikiai atpalaiduoja raumenis, šildo bei šaldo. Galima naudoti ant sąnarių prieš treniruotę, kad tie greičiau įšiltų.
 • Sąrašas bus pildomas!

Ar jau seki Motyvuotus atletus Facebook‘e ir Instagrame? Jei ne – pats laikas tai padaryti!

saldi dieta be cukraus - baltymu dieta

Saldi dieta be cukraus. Kaip tai įmanoma?

Kokia ta saldi dieta be cukraus, bet su daug sveikų baltymų? Baltymai, arba kitaip – Proteino milteliai  – tai puikus būdas ne tik papildyti savo mitybą didesniu kiekiu baltymo, bet ir numalšinti norą valgyti pilnas cukraus ir riebalų alternatyvas bei taip nenuklysti nuo kelio ir tikslingiau siekti savo tikslų. Tai kokia ta saldi dieta be cukraus?

pyragasDaugelis žmonių vieną kartą pabandę kepti su proteino milteliais nusivilia, nes pirmieji kartai gali virsti katastrofa, jeigu nesilaikote tikslaus recepto. Gaminant su proteino milteliais yra visai kitaip, nei įprastai. Ypatingai, tai svarbu žinoti, kai kepate su ‘whey protein‘, nes jis aukštoje temperatūroje tampa dar sausesnis ir išdžiovina Jūsų patiekalą.

Pamenu, kai pirmus kartus viriau košę ar kepiau varškės pyragą su proteinu. Tai visuomet darydavau viską kaip įprastai ir rezultatas nuvildavo. Pirmiausia į košę įpildavau per mažai vandens, todėl įmaišius proteino miltelius, mano avižinė košė tapdavo kaip didelis keksas. Varškės pyragas iškepė guminis, nes įdėjau per mažai graikiško jogurto ir pan.

Jūs galite kepti su bet kurio tipo proteino milteliais. Ar tai būtų išrūgų baltymai, kazeinas, kiaušinio baltymai ar veganiški variantai: ryžių, žirnių ar kanapių. Šiais atvejais rezultatas bus greičiausiai sėkmingas, nei kepant su ‘whey’ proteinu, nes anksčiau išvardinti baltymų milteliai nėra tokie sausi iškepus. Beje paprasta taisyklė yra tokia, kad baltymų milteliai atstoja dalį miltų.


Pagrindinė, kepimo su proteino milteliais, taisyklė

baltymaiKaip pagrindinė taisyklė, jeigu kepate su proteino milteliais, jeigu Jūsų receptą sudaro didesnė dalis kitų sausų ingridientų, ne tik proteinas, tuomet kepinys išeis sėkmingesnis. Labai svarbu, kad Jūsų recepte būtų ir šlapių ar drėgnų ingridientų. Taip kepinyje atsiras drėgmės, ypatingai kepant su ‘whey’ baltymu, nes jis turi savybę sugerti visą drėgmę. Taigi geriausi ir sveikiausi drėgni produktai būtų: graikiškas jogurtas, varškė, trintas moliūgas ir vaisių tyrelės.

Jūs galite naudoti ir kitus ingridientus kaip kepimo milteliai, miltai, kiaušiniai ar kiti jungiamieji produktai. Saldikliai ar jų alternatyvos, riešutų sviestas, sviestas ir aliejus.


 

Būti sveikam nereiškia būti nuobodžiam

Kepimas su baltymų milteliais įrodo, kad būti sveikam neturi būti nuobodu, nes Jūs galite pasigaminti becukrį, visiškai dietinį, pilną skonių ir maistingą patiekalą, kuris atitiks Jūsų mitybos racioną bei papildomai įdėtas baltymas padarys Jūsų desertą kur kas sotesniu nei įprasti cukriniai kepiniai.


 

Pagrindiai produktai reikalingi kepimui

Jeigu norite jau šiandien pradėti kepti su baltyminiais milteliais, tai siūlau visuomet turėti šiuos produktus savo namuose:

 1. Priklauso nuo Jūsų mitybos, ar Jūs valgote pieno produktus ar ne, tai šokoladinis ar vanilinis ‘whey’ proteinas būtų gera pradžia. Jeigu esate alergiškas laktozei ar netoleruojate pieno, tuomet galite mėginti augalinius proteinus. Šie du skoniai yra patys geriausi, nes juos galite adaptuoti išgaunant kitus skonius kepant skanėstus. Prie vanilinio baltymo Jūs galite pridėti cinamono, imbiero ar kitų vaisių skonių, o prie šokoladinio proteino, Jūs galite pridėti asausainiaipelsinų žievelių, mėtos, riešutų ar kokoso. Taigi nereikės norint išsikepti braškinį pyragą, ieškoti braškinio proteino.
 2. Kitas Jūsų produktas, tai miltai. Siūlau pradėti nuo avižinių miltų. Juos galite pasigaminti patys namie, tiesiog sumaldami avižas maisto kombaine. Jeigu norite jog Jūsų miltai būtų su mažiau angliavandenių, tuomet naudokite migdolų ar kokosų miltus. Bet svarbu žinoti, kad pastarieji miltai kepimą padaro kur kas sudėtingesnį ir kitonišką. Ypatingai kokosų miltai, nes jie taip pat kaip ir ‘whey’ proteinas sugeria visą drėgmę.
 3. Būtinai reikia turėti kiaušinių sujungti visus ingridientus.
 4. Kepimo milteliai
 5. Pienas, pagal Jūsų pasirinkimą. 0.5, 2.5 ar 3.5%. Jeigu esate alergiškas laktozei, tuomet galite rinktis migdolų, lazdynų, ryžių ir kitus pienus. Geriausi būtų kokosų arba migdolų pienas.
 6. Šlapi ar drėgni ingridientai, norint išlygint jėgas kepimo procese su ‘whey’ proteino sausra, reiktų turėti graikiško jogurto, vaisių tyrės, varškės, kreminio sūrio ar konservuoto moliūgo.
 7. Saldiklis toks kaip Xylitol, Stevia, Splenda ar kiti, jeigu norite išlaikyti patiekalą be kalorijų. Kokosų cukrus ar medus irgi tinkami kepti, bet pridės daugiau kalorijų ir angliavandenių.
 8. Papildomi produktai, kurie galimi Jūsų lentynoje, norint pridėti skonio bei aromato patiekalams yra šokoladas ar kakava, džiovinti vaisiai, riešutai, šaldytos uogos, citrininių vaisių sultys ar žievelės.
 9. Kokosų aliejus, sviestas ar riešutų sviestas yra riebalų šaltinis, ne visada reikalingas kepant kepinius, bet prideda labai daug gero skonio.

Kepimas su ‘whey’ baltymais visuomet tampa lengvesnis jeigu turite visus reikiamus produktus po ranka, bei darote tai pagal receptą. Taip Jūsų išmoksite kepti be katastrofiškų pasekmių.


Super greitas receptas

Šį desertą atradau kuomet stengiausi laikytis mitybos rėžimo labai griežtai ir prieš miegą vengdavau angliavandenių. Pagalvojau, jei jau mikrobangų krosnelė gali iškepti kiaušinienę, tai sugebės padaryti ir šitai.

Mums reikės 1 kiaušinio ir 1 porcijos proteino.

Puodelyje nuo kavos ar arbatos, kuris būtų 200-250ml talpos, įdaužiame kiaušinį ir jį išplakame su šakute.
Idedame vieną porciją baltymų ir vėl gerai viską išmaišome, kad masė pasidarytų tolygi.
Įdedame į mikrobangų krosnelę ir kepame 30-60 sec., priklausomai nuo galingumo.
Pamatę, kad Jūsų keksiukas iškyla į viršų, tai ženklas, kad patiekalas paruoštas.

Proteinus bei kitus maisto produktus ir ne tik galite įsigyti iHerb elektroninėje parduotuvėje. Tau dovanoju net 5 USD nuolaidą. Kaip ja pasinaudoti, skaityk ČIA.

Skanaus!

Tapk geresniu, nei vakar!
Artur Swan

Greitas budas numesti svorio. Pries ir po

Greitesnis būdas numesti svorio. Artur Swan sėkmės paslaptis

Stebint, ką valgote Jums padeda rinktis sveikesnį maistą bei valgyti teisingai. Visgi, jeigu Jūs nusprendėte pradėti sekti savo mitybą bei greičiau numesti svorį, tai galite padaryti tik skaičiuojant. Jums prireiks kokio nors įrankio, kuris neleis paslįst. Tokie įrankiai padės Jums matyt ką valgote, bei užpildys spragas mityboje ir pagelbės pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Vakar vakare skambina mano geras bičiulis ir klausia:

Artur, kaip Tu žinai ką, kada ir kiek valgyti?

Tuomet susimasčiau – he is not alone! Pradžioje visas šis kalorijų skaičiavimas gali pasirodyti didelis, didelis ‘marazmas’. Bet galiu užtikrinti, kad būtent savo mitybos sekimas bei žinojimas ką dedate į skrandį, Jums suteiks neįkainojamų žinių ateityje. Jus galėsite valgydami kavinėje ar restorane, apytiksliai paskaičiuoti kiek kalorijų yra vertas patiekalas. Visuomet galėsite numatyti kada ir ką galite sau leisti suvalgyti.

Artur Swan motyvuoti atletai - PRIEŠ
Taip atrodžiau sportuojant ir valgant padrikai.

Matėte internete personažus, kurie itin garsina įvairaus maisto valgymo dietas. Svarbiausia, kad tik atitiktų Jūsų dienos kalorijų normą? Būtent, savo mitybos skaičiavimo dėka, Jūs irgi galėsite retkarčiais paįvairinti savo racioną be skausmo ir graužaties jausmo.

Ilgą laiką neskaičiavau ką ir kiek valgiau. Akivaizdu, kad ir rezultatų nebuvo. Sportavau kaip visi. Dirbau salėje, bet grįžęs galima sakyti badavau ir galvodavau, kad valgau pakankamai. Deja. Tuomet apsiskaičiavau, kiek man reikia kalorijų dienoje su tikslu priaugti svorio. Vėliau atradau svetainę vesti savo mitybos dienoraštį (apie tai vėliau). Viską ką valgydavau, bei valgau iki šiol, svėriau ant svarstyklių ir įvesdavau į sistemą. Per artimiausius 3 mėnesius, kuomet pradėjau griežtai sekti savo mitybą, priaugau  4 kilogramus. Smagu, tiesa? Tuomet supratau, kad mityba ir sportas eina koja kojon.

Artur Swan Motyvuoti atletai
Pradėjus sekti mitybą, rezultatai gerėjo dienomis.

Taip atsirado mano mėgstami patiekalai, kuriuos valgau jau daugelį metų ir jie man neatsibosta, nes susibalansavau kiekius bei produktus pagal savo skonį ir poreikius. Daugelis jau matėte mano avižinės košės receptą. Taip pat pradėjau naudoti įvairius pagardus bei skanėstus, kurie yra mažai kaloringi ir pan.

Kaip viską skaičiuoti? Labai paprasta. Įvedate produktą, kurį valgėte, tuomet parašote koks buvo svoris ar kiekis ir viskas. Taip darote su visais dienos patiekalais. Dienos eigoje matysite kiek surinkote baltymų, angliavandenių bei riebalų. Todėl matysite kiekvieną dieną ar pakankamai, o gal per daug suvalgote, tam tikrų elementų bei galėsite reguliuoti juos pagal savo poreikius.

Pavyzdžiui, jeigu matote, kad Jūs šiandien viršijote savo riebalų normą, tiesiog kitą dieną vietoj 10ml aliejaus, įsidėkite 5ml. Neturite maisto svarstyklių? Tuomet pats laikas jas įsigyti jau šiandien! Mūsų namuose, tai labiausiai naudojamas įrankis.

Jeigu nutarėte pradėti rimtai siekti savo tikslo ir sekti mitybą, patariu pradėt naudotis šiais puslapiais jau šiandien.

Subalansuota mityba visai savaitei.
Subalansuota mityba visai savaitei.

Pats paskutinis puslapis su kuriuo susidūriau, tai Mūsų lietuvių gaminys www.manomp.lt. Man patiko ši svetainė, nes joje nebūtina būt mitybos profesionalu, o būtent puslapis padaro viską už Jus.

Pirmiausia čia, įvedę savo duomenis bei tikslus, sužinosite kiek Jums reikia suvalgyti kalorijų per dieną. Vėliau galėsite pasirinkti kokiomis proporcijom ir kada valgysite maistą. Kokie Jums produktai patinka. O programa pati sudėlios visą mitybą ir paskaičiuos už Jus kokių produktų kada valgyti. Didžiausias privalumas, kurį aš matau, tai jog čia yra daug lietuviškų prekių, kas mums tikrai yra aktualu.

Platus lietuviškų produktų sąrašas
Platus lietuviškų produktų sąrašas

Labiausiai patinkantis užsienio produktas: MyPlate by LiveStrong.

Galimybė įvesti atskirus produktus
Galimybė įvesti atskirus produktus

Puslapis yra labai patogus paprastam, atskirų produktų, sekimui ir skaičiavimui. Čia nėra funkcijų apskaičiuot tikslų Jūsų dienos kalorijų kiekį. Tą turėsite padaryti patys. Taip pat, sistemoje nėra lietuviškų produktų, todėl reikės viską konvertuoti. Asmeniškai aš šia programa jau ilgą laiką naudojuos ir puikiai su ja sutariu. Bet naujokui ji gali būti kiek sudėtinga.

Taip pat nedidelis sąrašas kitų svetainių, kuriose galėsite vesti savo mitybos dienoraštį, sąrašas:

Artur Swan

Tapk geresniu, nei vakar! Užsisakyk Artur Swan sudarytą mitybos planą ar konsultaciją, bei treniruočių programą!
—————————————–
• 5$ nuolaida „iHerb“ natūraliems vitaminams bei papildams – http://goo.gl/vArVtC

Ar jau seki mane?
www.youtube.com/motyvuotiatletai
instagram.com/motyvuotiatletai/
www.facebook.com/motyvuotiatletai
www.facebook.com/groups/motyvuoti.atletai

#motyvuotiatletai

Save

Save

Skaniausia avižinė košė, kurią esate valgę!

Visi skundžiasi, kad košės yra labai neskanus maistas. Primena vaikystę, ypatingai darželio laikus, kai mus versdavo valgyti košes, o mes šaukštais maitindavome savo augintinius (aišku tėvams nematant). Galiu Jus nudžiuginti, mano košės receptas yra kardinaliai kitoks ir nuo šiandien Jūs pamėgsite avižinę košė VĖL.

Tad atėjo ta diena, kai dalinuosi su Jumis savo košės receptu. Aš šį receptą atradau po ilgų bandymų. Šiuo metu mėgaujuosi koše kiekvieną rytą bei vakarą. Po treniruotės besiprausdamas sporto salės duše mintyse tik ir galvoju, kaip dėsiu pirmąjį šaukštą į burną…

Galiu pasakyti, kad mano artimieji irgi tapo priklausomi nuo šios košės ir matyt ne veltui, nes ji kaip rytinis desertas ir niekuomet neatsibosta.
Svarbu žinoti tai jog, visi ingridientai yra naudingi bei sveiki, todėl pusryčiai bus ne tik skanūs, bet ir vertingi.

Norėdami pradėti gaminti šią košę, turime įsitikinti ar turime visus mums reikiamus produktus:

Viską pradedame nuo puodo bei pirmųjų svarbiausių ingridientų, tai avižiniai dribsniai ir vanduo. Sudedame į puodą 80-100g avižinių dribsnių ir užpilame juos 500-600ml vandens. Tuomet įjungiame virykle ir laukiame kol viskas užvirs (apie 3-5 minutes ir sumažiname ugnį iki 2/3)

Kol vanduo su avižom kaista, mes pasiruošiame kiaušinius. Atskirame inde įmušame 1-2 kiaušinius ir juos gerai suplakame. Nepadarykite klaidos įdėdami kiaušinius tiesiai į košę nesuplakus. Būtinai suplakite, kad gautųsi vientisa masė. Košei užvirus, kiaušinius atsargiai supilama į puodą ir greitai, greitai išmaišome. Būtinai skubame tą padaryti, kad nesusidarytų gumulai bei košė įgautų gražia vientisą masę. Paliekame kaisti puodą kelias minutes.

 

Jau pakaitus košei su kiaušiniais, laikas įdėti baltymus (proteino miltelius), geriausia dėti 1 kaušelį, ir pasirinktas uogas (aš dažniausiai naudoju braškes ir mėlynes).
Aš naudoju būtent Dymatize Iso proteiną, nes nuo vienintelio jo manęs neberia. Visi kiti proteinai stipriai alergizuoja ir išberia nugarą. Būtent šis neturi laktozės, gliuteno, angliavandenių bei riebalų. Vienas švariausių baltymų rinkoje.
Kruopščiai viską išmaišome, kad mūsų milteliai neišsitaškytų į šonus. Išmaišius pastatome košę virti toliau. Tai gali užtrukti dar kelias minutes, kol masė pasidarys gan tiršta ir kiaušiniai bus išvirę… iškepę… Kaip pavadinsite.

 

 

Liko keli žingsniai, tai supjaustyti bananą ir jį įmaišyti į paruoštą košę nuėmus nuo ugnies. Aš dažniausiai sudedu pusę banano (apie 50-60g).

Paskutiniai ingridientai yra sudedami ant viršaus. Juodąjį šokoladą siūlau rinktis akytąjį, nes jis kur kas geriau tirpsta ant karštos košės. Mums užteks vienos juostelės, tai yra apie 13-15g, tuomet užberiame nesaldintos kakavos arba galime įmaišyti į pačią košę šokoladinės stevitos, kuri suteiks dar geresnio skonio mūsų košei. Ateina eilė cinamonui bei šlakeliui aliejaus. Riebalai mums reikalingi, tad aš naudoju tokius aliejus kaip migdolų, lazdynų ar makadamijų. Taip pat galite naudoti ir kokosų aliejų. Visi šie aliejai yra super aromatingi ir gardūs, nepatikėsite kiek skonio jie priduoda.


 

Dabar sulauksiu begalės komentarų, kad tokia košė yra tikrai ypatingai soti ir daugeliui neįveikiama. Todėl noriu pasidalinti su Jumis keliais košės variantais, kurie tiks tiek merginoms, tiek metantiems, tiek auginantiems svorį!

Avižinė košė auginantiems svorį

800-840 kcal | 28g riebalų | 108g angliavandenių | 50g baltymų

Avižinė košė metantiems svorį

560 kcal | 17g riebalų | 70g angliavandenių | 41g baltymų

Avižinė košė merginoms

360 kcal | 10g riebalų | 50g angliavandenių | 24g baltymų

Kaip matote ši avižinė košė tinka visiems ir galima atrasti aukso viduriuką su visais produktais. Bandykite, ragaukite, valgykite ir pasidalinkite savo idėjomis komentaruose. Tikiuosi Jums mano košė patiks ir taps kiekvieno ryto ritualu kaip ir man. Skanaus!

Primenu, kad Motyvuoti Atletai dovanoja Jums 5 USD dovanų kuponą (GUQ129) svetainėje iHerb.com, kur galėsite įsigyti viską ko reikia šiems receptams, bei kitų gardžių dalykėlių Jūsų kasdieniniam meniu, grožiui, sveikatai.

Čia daugiau receptų sportuojantiems. Ir nepamirškite sekti mūsų Facebooke ir Instagrame! #motyvuotiatletai

 

Save

saldi varškė su šokoladu be papildomų kalorijų

Saldi šokoladinė varškė be papildomų kalorijų

Šiandien vakare nusprendžiau suvalgyti varškės. Dažniausiai renkuosi liesą varškę, nes 100g yra tik 81kcal. Bet šis vakaras ypatingas – valgysiu močiutės iš kaimo varškę!
Taip, taip… Ji riebesnė… BET, skonis… JI TO VERTA!

Saldi varškė yra mano mėgstamiausia 🙂 Mano varškės valgymas – tai tam tikras ritualas. Savo vakarienę paverčiu desertu – labai mėgstu saldžią varškę.
Kaip žinoma varškė yra sausa, todėl dauguma naudoja uogienes, medų, grietinę bei visus kitus ypatingai kaloringus priedus. Šaukštais kabindami medų, nesusimastome, kad viename šaukšte yra 50kcal… tiesa? BET, aš su Jumis pasidalinsiu LABAI SVEIKU varškės receptu.

Norint paruošt mano vakarienę – saldžią varškę, reikės vos kelių produktų:

 • varškė (įprastai renkuosi liesą)
 • liesas jogurtas (geriausiai tinka „Aistės“ graikiškas jogurtas)
 • Stevia šokoladinis saldiklis
 • Sausų pusryčių (renkuosi standartiškai Kellogs)

11743007_1625983107649286_4285653668482627552_nSumaišome varškę su liesu jogurtu, įdedame 1/3 arbatinio šaukštelio Stevia šokoladinio saldiklio ir užberiame sausais pusryčiais… SALDI VARŠKĖ – TOBULA!
Skonis lyg valgytum šokoladinį pudingą ar gertum kakavą, tik varškės pavidalu. Iš tikrųjų – tai tikrų tikriausias desertas.

Beje, varškė yra lėtai pasisavinamas baltymas, todėl būtent ji geriausiai tinka valgyti prieš miegą, kad Mūsų raumenys po sunkių treniruočių dar geriau atsistatytų tiesiog sapnuojant rytinę košę.

Kas liečia mano vakarienės porciją, tai aš dažniausiai naudoju:

 • 200g varškės (162 kcal)
 • 100g jogurto (41 kcal)
 • 30g sausų pusryčių (120 kcal)
 • 1/3 Stevia a.š. (0 kcal)

Visa tai yra TIK 323kcal!!! Pasaka, tiesa?

Tikrai rekomenduoju šį produktą, nes pats naudoju vieną indelį jau keturis mėnesius ir dar mėnesiui tikrai užteks.

Mėgstate saldumą? Keletas idėjų kaip valgyti saldžiai bet be kalorijų – saldi dieta.

Beje visi Mūsų nariai gali pasinaudoti dovanų kuponu, kuris suteiks 5 $ nuolaidą perkant iš iHerb. iHERB vartotojo gidas čia.

Skanaus! 😉

Ar jau prisijungei prie mūsų FB fanų būrio? Jei ne, padaryk tą dabar! Instagram – nepamirštam pasižymėt #motyvuotiatletai.

Save