Kategorija: Sporto ir maisto iššūkiai

10000 kalorijų iššūkis - nekartokite to nepasitarę su manimi!

10000 Calorie Challenge – 1-asis Lietuvoje

10000 kalorijų iššūkis. Kas, kur ir kodėl?

Ką valgysime rytoj, kitą savaitę ar ateinantį kitą mėnesį pasirenkame mes patys. Kai kurie žmonės valgo sveikai visada, jie vengia produktų, kurie turi daug dažiklių, cukraus, riebalų ir pan. Kiti tai vartoja kiekvieną dieną ir jiems toks maistas yra normalus dienos racionas.


10000 kalorijų iššūkis, kas tai?

Lietuvoje tai – naujiena ir dažnas išgirdęs šio iššūkio pavadinimą sutrinka. Deja, sutrinka tik tautiečiai. Šie iššūkiai nėra naujiena žmonėms gyvenantiems už Atlanto, svetur. Šie bei panašūs iššūkiai yra daromi video blogus kuriančių žmonių, kurie sportuoja, palaiko sveiką gyvenseną. Šio iššūkio esmė, surinkti atitinkamų kalorijų kiekį per tam tikrą laiką. Dažniausiai tai būna viena para, skiriasi tik žmonių keliami iššūkiai sau, kiek gi jiems gali pavykti suvalgyti (10, 12, 15 ar 20 tūkstančių kalorijų).

Tokius žmones kiti vadina kvailiais/durnais, nes kokia iš to nauda? Sportuoji, sportuoji, o galiausiai prisivalgai šlamšto? Vienu metu suvalgai tiek „brudo“, kad tavo organizmas nuo maiste esančių dažiklių nusidažo įvairiausiomis spalvomis? O ar jūs bandėte pagalvoti, kodėl kiti žmones kelia sau iššūkius? Pvz.: per tam tikrą laiką bando išmokti dar vieną užsienio kalbą? Kodėl kiti bando prabėgti maratoną, nors ankščiau nėra to darę? Pavyzdžiui, kodėl žmonės susigalvoja sau iššūkius yra visokių, taip pat kaip ir pačių iššūkių, bet ar ne dėl to gyvenimas tampa tik įvairesnis?

Šis iššūkis gimė tikrai ne dėl to, kad reikėjo kažkam kažką įrodyti. Seniai svajojau pabandyti suvalgyti tiek maisto, nes esu itin didelis ėdrūnas. Paskelbus balsavimą kaip turėtų atrodyti 10.000 LIKE iššūkis, dauguma „Motyvuoti Atletai’ narių nubalsavo būtent už šį. Jūs paklausite, ar daryčiau tai antrą kartą? Tikrai TAIP!

Šio iššūkio dienos meniu buvo toks:

  • Ben and Jerry ledai su Milka sausainiais
  • McDonald’s didžiulis rinkinys
  • Subway sumuštinis
  • Bandelės su varške, užteptos riešutų sviestu bei  varškės sūreliai
  • Pizza Hut pica

Skanaus, draugai! Norėdami pakartoti 10000 kalorijų iššūkį, prieš tai užsisakykite mano mitybos planą ar konsultaciją, nes pasekmės dažnai vartojant tokius produktus gali būti skaudžios 🙂 #motyvuotiatletai